הרהורי ליבי וקצת עלי

הכל צפוי והרשות נתונה; האמנם?
אם הכל צפוי הכיצד הרשות אכן נתונה?
כל כך הרבה סתירות בעולמנו.
האמנם אדם אדון לגורלו הוא ? למזלו? או שיש אי שם למעלה מי שקורא לסדר כתוב? אלוהים שלי הוא האלוהים שלך? מי זה האלוהים ומהו מקום מושבו?

במסעותיי הרבים ברחבי התבל אני זוכה להכיר מדינות רבות השונות בתכלית השוני אחת מרעותה, כל מדינה בצבע אחר,עם תרבות שונה, אנשים בתיבלון מייחד ודתות כאלה ואחרות אשר שולטות במקום.
יחס ישיר אל המסעות גורם לי לאתגר את עצמי כל פעם מחדש, לעמידה בלא מעט צמתים בחיי, סקרנות ושאלות עצמיות כגון: מהי הפנייה הנכונה לי ביותר , המטרה , השיקולים ואיך אפתיע את עצמי לטובה.
את הביטחון שלי אני שואבת ממנטרות שאני משננת לי, הראשונה בהן היא למגנט אנשים טובים בדרכי. למשוך אותם אלי.
השנייה היא בקשה לאבוקה בוערת שתאיר את דרכי. ואם לעתים הדרך לא ברורה לי - לפחות שתהיה מוארת.
השלישית בהן היא לדעת לקרוא את הסימנים שבדרך. היקום שולח לנו כל הזמן סימנים – ואני מנסה להיות מספיק רגישה על מנת לקרוא ולהבין אותם.
משהו שהצלחתי ללמוד בעצמי, הוא שאין מוחלט וכלום לא ברור מאליו. לעתים הסימנים מראים חיבורים שלמראית עין מוחלטים ובסופו של עניין מתגלים כנפרדים לגמרי.
אל תכשיטי המטבעות שלי הגעתי ב-2009 אחרי תפילות רבות. אלוהים שלי, הקוסמוס והקרובים אלי יודעים כמה ניסויים ותהיות היו מנת חלקי.

-- בידיי שלי חתרתי עד קו החוף, לא פעם כמעט וטבעתי אך לא ויתרתי . פאולו קואלו כתב: " כשאדם באמת רוצה משהו, היקום כולו נחלץ לעזרתו כדי שיגשים את חלומו". כנראה שזה היה חלומי הכמוס – לעסוק עם מטבעות ולהפוך אותם לתכשיטים . והיקום נחלץ לעזרתי.
כמעט כל תחום שנגעתי בו הלהיב אותי אך לזמן קצוב ביותר עד שהתאהבתי בעיגולים האלה, הם עם העיטורים עליהם. מאז נטבעו המטבעות הראשונים על ידי מלך לידיה בסביבות שנת 640 לפנה"ס, כמה שירים נכתבו עליהם. ר' ישראל מסלאנט כתב: "כוח ראייתו של אדם - למרחקים, ברם כל מטבע קטנה מסתירה בפניו". מה רב כוחם של עיגולי המתכת הללו...
אפשר לסחור בהם ואיתם, ערכם משתנה מרגע לרגע, מלאים הם בסיפורים אינסופיים ,כמעט על כל נושא שקיים בעולם הזה, משלבים היסטוריה מדינית ,חלומות אנושיים, נופים , בעלי חיים
הפילוסוף היווני הרקליטוס אמר שאדם אינו נכנס לאותו הנהר פעמיים. כיוון שבכניסתו השנייה למים, כבר השתנה הנהר: אלו אולי מים דומים למים שהיו בכניסה הראשונה, אך לא אותן טיפות המים בדיוק. וכן גם האדם השתנה: הוא מאוד דומה לאדם שנכנס בפעם הראשונה, אך משהו השתנה בגופו ומשהו השתנה בנפשו . כך אני כאשר אני מסתכלת על המטבעות – כל פעם אני רואה בהם משהו חדש ומשהו שונה. הנחת היסוד שלי היא שבכל דבר ישנה אנרגיה ובמטבעות פי כמה וכמה. אנרגיה הזורמת מהן ואליהן וכמו כל אנרגיה היא מביאה בסופו של דבר לאיזון.
זו בעיניי הולכת ומתעצמת, בעקבות חילופי ידיים בקצב, לאנרגיה עוצמות רבות , יכולה היא להרעיד עולמות ולשנות סדרי עולם.

שלכם בכנות
נועה תם


Link to my store:

https://www.etsy.com/listing/157318669/quest-two-become-one-necklace

Link to my Facebook page:

https://www.facebook.com/CoinJewelrybyNoaTam
    Back to blog

    Leave a comment