חיבורים אנרגטיים

 חיבורים אנרגטיים

הלוואי ויכלתי להיות בחיבור עם כל האנשים שנקרו בדרכי ונגעו לי בלב , אמן שיכלתי למצמץ בעניי ולקפץ אל מקומות שמושכים אותי בין רגע, אם רק היה לי את כל הזמן שבעולם לקרא את כל מה שממש מסקרן אותי...
בטוח הייתי כבר תולעת -!)

כל כך הרבה שאלות מקפצות בראשי, ממש מתחרות בניהן מי יותר חשובה ומי תיקח את הקפיצה...

מה הולך עם הזמן,הוא ניתן להגדרה? האמנם קצוב הוא?

אז אני קוראת ולומדת שזמן מובחן על ידי שינוי ותלוי בו.
וגם, שהוא בהכרח יחס בין שתי תופעות או יותר, ומשכו תלוי בנקודת הייחוס של המודד ובמיקומו כלפי המאורע שנמדד
וכן חיינו קצובים בעולם הזה לכך וכך שנים, אי אפשר לקנות זמן וערכו לא יסולא מפז. 

ועוד שאלות ממשיכות לקפץ, מה הסיפור עם האנרגיה והאם היא מוגבלת?

אז אני ממשיכה ולומדת שאנרגיה היא גודל פיזיקלי סקלרי, שמציין את כמות העבודה היכולה להיעשות על ידי כוח וגם שאיננה מוגבלת,האנרגיה הינה אינסופית ומשנה את פניה ללא הרף.

עובדה מחייכת היא, כי חוק שימור האנרגיה קובע שאנרגיה לא נוצרת ולא נעלמת, היא משנה את צורתה, מסוג אנרגיה אחד לסוג אחר.

מאגרי אנרגיה רבים זמינים והלמידה עלינו, מאיפה וכיצד נחדש את כוחותינו,מתי נעצור להרגע, איך ננשום עמוק לרווחה, על מה נתעכב ולכמה זמן ..ולא פחות חשוב מתי נשחרר ומתי נמשיך הלאה.
המצאת סדר חשיבות נכון ובריא של פיזור האנרגיה הינו הכרחי,יחד עם הסדר נוכל לממש את פוטנציאל היכולת שלנו למלא, להתמלא ולאפשר לעצמנו להתנהל בצורה פרודקטיבית יותר.

בעולם החדש של היום ,מתרבים חילופי האנרגיה ללא מגע פיזי ,יותר ויותר חברויות צומחות מבעד למסכים כשהצורך למפגש אמיתי הולך ופוחת.
 אין הדבר אומר שהעומק והטיב ירדו, אלא שפשוט הצורה השתנתה , מה גם שיתרון עצום מתווסף אל חיבורים מבעד למסך והוא ,גישור על מרחק גאוגרפי.

בילדותי, אני זוכרת את הספר ״ על כל שאלה תשובה״ ספר שחיכה לי בסופי השבוע בבית, במושב אצל סבא וסבתא .. כל כך הרבה שאלות היו לי שלא תמיד מצאתי את תשובתם בספר, וגם אם כן נמצאה ,היתה זו לאחר חיפושים נרחבים.
היום , ככל שאני יודעת יותר ,אני מודעת לעובדה שהידע שלי הוא רק כמה טיפות באוקיינוס הגדול, של הידע הידוע שקיים.
מדהים כמה מהר התרגלתי לכך שתשובות לשאלות אני פשוט מקבלת עם כמה לחיצות על מסך כזה או אחר, ויקיפדיה וגוגל ספקי האינפורמציה שעדיין בעניי בלתי נתפסים, לא צריך לעבוד קשה מידי כדי לדעת, רק צריך באמת לרצות.

זוהי הלמידה שלי וכך אני עושה את הדוקטורט שלי על מטבעות העולם.

בכנות שלכם
מסוחררת מידע 
נועה תם
Back to blog

Leave a comment